روز قدس امسال متفاوت‌تر از روز قدس هر سال در سراسر دنیا برگزار شد. کاربران شبکه‌های اجتماعی از روز‌های قبل از اهمیت حضور در راهپیمایی سال جاری نوشتند و یکدیگر را دعوت به حضور در این راهپیمایی کردند. کاربران همچنین در روز جمعه نیز از حال و هوای روز قدس و پیام‌های حضور گسترده آزادگان جهان در این راهپیمایی گفتند. کاربران این روز را روز فریاد زدن با شرف‌ها نامیدند و با هشتگ طوفان الاحرار حضور پر شکوه مردم جهان را در امتداد طوفان‌الاقصی دانستند که ندای نابودی رژیم کودک‌کش اسرائیل را هر چه نزدیک‌تر می‌کند. در ادامه بخش‌هایی از واکنش‌های کاربران را مرور کرده‌ایم. 

 رها عبداللهی (با تلخیص):

اگر کودکان مقتول غزه برایت «عدد» نیستند، اگر مرگ انسان‌های گرسنه و محصور زیر آوار موشک باران برایت «عادی» نشده، اگر چشم‌هایت را به روی تصاویر گریه‌های مادر مضطر فلسطینی نمی‌بندی… تو جزو باشرف‌ها هستی! روز قدس روز فریاد زدن باشرف‌هاست!

 مجتبی تاجیک:

کنشگری جوانان ما در روز قدس که پیش از این وجهه هویت دینی داشت، با توجه به اوج‌گیری وحشی‌گری صهیونیست‌ها، اکنون در لایه هویت انسانی تعریف می‌شود. امیدوارم پرچمداران جوان در این عرصه نیز پیشتاز باشند. 

وقت داشتی از دست نده:  با «کودک استرسی» چگونه برخورد کنیم؟-مجله زن روز

 سعید آجرلو:

آنچه در غزه می‌گذرد، آشکارترین صحنه ظلم سیستماتیک دولت‌های غربی علیه فلسطین در تمامی این سال‌هاست. طوفان الاقصی، خروش علیه این ظلم سازمان یافته بود. حضور در راهپیمایی روز قدس، امتداد حماسه ۷ اکتبر و مشارکت در این مبارزه است. #طوفان_الاحرار

 محمدصادق عبداللهی:

روز قدس و دفاع از فلسطین و آن کودکان گریان، تنها دفاع از منطقه‌ای اسیر در دست شیاطین نیست. فلسطین مصداق تمامی آرمان‌های آزادی‌خواهانه است؛ مصداق همه فریاد‌های مظلومان عالم علیه ظالمان. آرزوی آزادی قدس، چشم‌انتظاری تحقق وعده «أَنَّ لأَرضَ یَرِثُهَا عِبَادیَ لصَّـلِحُونَ» است. 

 فاطمه رایگانی:

ا‌ولین سالیه که تو راهپیمایی قدس این همه جمعیت می‌بینم و البته این میزان تنوع قشر و پوشش. الحمدلله. #طوفان_الاحرار

 وحید عزیزی:

چه جمعیتی الحمدلله! به نظر سوخت سلاح‌های انتقام به اندازه کافی تأمین شد با راهپیمایی امروز. ‎#روز_قدس

 مهدی تکلو:

اینکه فلسطین یک مسئله انسانی است دو معنای حداقلی و حداکثری دارد؛ معنای حداقلی آن این است که اگر کف ارزش‌های مشترک انسانی را درنظر بگیریم باز نمی‌شود ساکت بود، اما معنای حداکثری آن این است که در مسیر حرکت تاریخی انسان، مسئله فلسطین یک پیج حساس و تعیین‌کننده در سرنوشت همه بشریت است. 

وقت داشتی از دست نده:  چرا باید به قول‌هایی که به فرزندتان می‌دهید عمل کنید؟-مجله زن روز

 احمد کارآمد:

امام خمینی رسانه و پروپاگاندای دستگاه استکبار جهانی را نداشت، اما ایمانش به خدا و امیدش به سنت‌های الهی باعث شد تبدیل شود به ولی امر مسلمین جهان؛ تا جایی که با یک فرمان او همه مسلمین جهان در روز قدس و با دهان روزه علیه اسرائیل و در دفاع از مردم فلسطین قیام می‌کنند.

 مرضیه ملاحی:

هیهات منا الذله. مردم غیور همیشه در صحنه باز هم با وجود هوای گرم آزادگی رو فریاد زدند. مرگ بر اسرائیل. مرگ بر امریکا. ‎#طوفان_الاحرار ‎#QudsDay

 مصطفی گرجی:

تصویر لرزیدن آن پسر بچه در غزه تا عمر دارم از ذهن من بیرون نمیره، برای اولین بار و بخاطر کودکان غزه در راهپیمایی روز قدس شرکت می‌کنم، حتی اگر چند قدم و چند دقیقه کوتاه باشه. #طوفان_الاحرار #یوم_القدس

 طا‌ها حسن‌نیا:

جنایات صهیونیست‌ها در غزه و کشتن هزاران کودک باعث شده که در روز قدس امسال به جز کشور‌های اسلامی، تمام آزادی‌خواهان جهان در آن شرکت کنند، اما روز قدس امسال با توجه به تجاوز رژیم اشغالگر به سفارتخانه ایران برای ایرانیان متفاوت است. حضورمان باعث قوت قلب نیرو‌های مسلح برای انتقام است. 

وقت داشتی از دست نده:  زبان فارسی عنصر مشترک مخالفت با رژیم صهیونیستی-مجله زن روز

 حسین اخگرپور:

روز جهانی قدس مظهر اراده مستضعفین عالم برای تغییر سیاست‌های تاریخی دولت‌های ظالم است. امروز دیگر لشکر قدس متشکل از امت خمینی محدود به مرز و قوم و دین و رنگ نیست. 

 میکائیل دیانی:

صبح خواهد آمد و کودکان غزه شمیم آزادی قدس را استشمام می‌کنند؛ آن روز لبخند بر لب اهل جهان می‌نشیند. روزی که دیگر غده‌ای سرطانی به نام اسرائیل وجود ندارد… برای آن روز در روز قدس هم‌قدم اهل فلسطین لشکر قدس می‌شویم.

منبع: روزنامه جوانSource link

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *