بامداد یکشنبه (۲۶ فروردین) ایران حملهٔ تنبیهی «وعدهٔ صادق» را برای تنبیه تجاوزگری‌ها و جنایات رژیم صهیونیستی انجام داد. عملیاتی که تنها نقاط نظامی را هدف قرار داد و کاری با مراکز خرید، خیابان‌ها، مدارس، بیمارستان‌ها و… نداشت؛ و از همین بابت تحسین طرفداران انسانیت را برانگیخت.

کرهٔ خاکی ما در طول هزاران سال عمرش، جنگ‌های زیادی به خود دیده است. جنگ‌هایی که حتی به نسل‌کشی منجر شده‌اند یا دست‌کم زنان و کودکان زیادی را آواره کرده‌اند. چرا راه دور برویم؟ تا همین چند روز پیش در غزه یک نسل‌کشی تمام‌عیار در جریان بود.

پاشنهٔ جنگ‌ها اصولاً بر بیشینه کردن تلفات و آسیب به حریف چرخیده و می‌چرخد. امام خمینی (ره) و بعد از ایشان، رهبر گرانقدرمان روش دیگری را رو کردند که از سیرهٔ مولایمان علی علیه‌السلام آموخته بودند؛ «جنگ جوانمردانه». معادل امروزی‌اش می‌شود «نقطه‌زنی!» آن هم نقطه‌هایی که صرفاً نظامی هستند!
این سبک جنگ و تنبیه متجاوز آن‌قدر بی‌بدیل بود که از چشم کاربران خارجی فضای مجازی هم دور نماند.

دقیقاً چه اتفاقی افتاد؟!
شنبه ساعت ۲۰:۳۰ منابع خبری صهیونیستی از قطع گستردهٔ برق در تل‌آویو خبر دادند. حدود ساعت ۲۱ اعلام کردند «گروه انتقام‌جویان سایبری» مسئولیت هک کردن سیستم برق سرزمین‌های اشغالی را برعهده گرفته است.

حدود ۲ ساعت بعد گروه هکری «حنظله» خبر از هک کردن سیستم‌های راداری رژیم صهیونیستی برای دومین بار داد. آنها در پیام خود نوشتند که این بار با دفعهٔ قبل یک تفاوت دارد «شما فقط چند ساعت فرصت دارید سیستم‌های رادار خود را تعمیر کنید! ما بازی را شروع کردیم! پیشنهاد می‌کنیم همین الان فرار کنید.»

وقت داشتی از دست نده:  راهبرد‌های نظام سلطه برای ستیز با زن مسلمان ایرانی-مجله زن روز

گروه هکری

این گروه هکری مدتی پیش (در تاریخ ۳ مارس) هم توانسته بود رادار‌های «گنبد آهنین» را هک کند. آن موقع در پیام خود نوشته بود «حنظله بر روی رادار‌های شماست! می‌توانستیم پروازهایتان را هدف قرار دهیم. ولی ما مثل شما نیستیم. ما مثل صهیونیست‌های اشغالگر نیستیم که بچه‌ها را بکشیم. این فقط یک هشدار بود! حنظله را جدی بگیرید! این آغاز ماجراست…»

پرایوت مسیج گروه هکری

هشدار‌هایی که از ۱۲ روز قبل صادر می‌شد
اگر این گفتهٔ صهیونیست‌ها را بپذیریم که گروه‌های هکری اشاره‌شده ایرانی هستند، این اقدامات سایبری، آن هم با فاصله‌های چندساعته و حتی چندین روزه از عملیات اصلی طبیعتاً باید نوعی هشدار برای طرف مقابل تلقی شود.

ضمن اینکه ایران حملهٔ تنبیهی‌اش را با فرستادن چند پهپاد آغاز کرد که رسیدن‌شان چند ساعت طول می‌کشد؛ نه موشک‌هایی که در عرض کمتر از ۱۰ دقیقه به مقصد می‌رسند! بنابراین مردم فرصت داشتند به مکان‌های امن بروند.

به‌علاوه، از همان روز جنایت در دمشق، مسئولان ایرانی بار‌ها اعلام کرده بودند انتقام و تنبیه متجاوز قطعی است. وزیر امور خارجهٔ ایران با اشاره به هشدار نهایی عملیات گفت «ما ۷۲ ساعت قبل از عملیات به کشور‌های منطقه اطلاع دادیم که پاسخ کشورمان به تجاوز رژیم صهیونیستی به خاک کشورمان قطعی و مسلم است.»

ایران هیچ نقطهٔ غیرنظامی را نزد
در عملیات «وعدهٔ صادق» ایران پایگاه هوایی «نواتیم» صهیونیست‌ها در صحرای نقب را هدف قرار داد که هواپیما‌های اف۳۵ برای هدف قرار دادن کنسولگری ایران در دمشق از آنجا بلند شده بودند. چند پایگاه نظامی دیگر هم هدف قرار گرفته که اخبار آن هنوز منتشر نشده است.

وقت داشتی از دست نده:  واکاوی ابعاد ملی و بین‌المللی افزایش نرخ مشارکت در انتخابات-مجله زن روز

وزیر امور خارجهٔ کشورمان در نشست خبری روز ۲۶ فروردین گفت «هیچ هدف غیرنظامی، مکان اقتصادی یا جمعیتی را هدف قرار ندادیم…»

 مهم: به اذعان پایه‌گذاران رژیم صهیونیستی در اسرائیل هیچ «شهروند عادی» یا «غیرنظامی» وجود ندارد و ساکنان سرزمین‌های اشغالی همگی «شهروند-سرباز» هستند. استفاده از لفظ «غیرنظامی» به معنای مصطلح آن است؛ یعنی مکانی که پادگان یا پایگاه نظامی نیست.

تحلیل‌های رسمی نظامی چه می‌گویند؟
رسانه‌های عبری نوشتند «حملهٔ ۱۴ آوریل ایران متمرکزترین و هماهنگ‌ترین حمله با مهمات دقیق (موشک‌های هدایت‌شونده) در تاریخ امنیت جهانی بود.»
«داگلاس مک‌گرگور» سرهنگ بازنشستهٔ ارتش آمریکا و تحلیل‌گر نظامی هم این موضوع را تأیید کرد و نوشت «آسیب جدی به اهداف نظامی وارد شد، اما ایران عمداً غیرنظامیان را هدف قرار نداد.»

داگلاس مک‌گرگور

تلویزیون ABC نیز به نقل از یک منبع نظامی ناشناس از اسرائیل گزارش داد که «حملات ایران فقط اهداف نظامی در اسرائیل را هدف قرار می‌دهد، اما سوژه‌های غیرنظامی هدف نیستند.»

انتقام ایران، مقتدرانه، اما جوانمردانه
مرامی که ایران در حملهٔ تنبیهی به سرزمین‌های اشغالی از خود نشان داد، از چشم کاربران فضای مجازی هم دور نماند. یکی از کاربران ایرانی نوشت «اگر قصد ما فقط جنگ بود، پهپاد را از دمشق و صیدا بلند می‌کردیم… آفرین به سپاه عزیز.»

وقت داشتی از دست نده:  نماد غذای ایرانی به خوشمزگی قورمه‌سبزی!-مجله زن روز

«جکسون هینکل» فعال رسانه‌ای و سیاسی آمریکایی در توییتی رفتار جنگی ایران و رژیم صهیونیستی را با هم مقایسه کرد و نوشت «بمب‌های ایران: اهداف نظامی بمب‌های اسرائیل: غیرنظامیان بی‌گناه، دانشگاه‌ها، امدادگران، روزنامه‌نگاران، عبادتگاه‌ها، بیمارستان‌ها، کسب‌وکارها، کمپ‌های پناهندگان، منابع تأمین موادغذایی، بازارها، منابع تأمین آب، خانه‌ها، زیرساخت‌ها، کتابخانه‌ها، مناطق پناهگاهی».

«جکسون هینکل»

کاربر آمریکایی دیگری هم نوشت «ایران مدارس را هدف قرار نداد. ایران کلیسا‌ها را هدف قرار نداد. ایران یتیم‌خانه‌ها را هدف قرار نداد. ایران مساجد را هدف قرار نداد. ایران دارایی‌های سازمان ملل را هدف قرار نداد. اسرائیل این کار‌ها را کرد! ضربه زدن به یک پایگاه نظامی برای تلافی مشروع بود و آنها [ایران]حق داشتند این کار را انجام دهند.»

حرف آخر…
در پایان تنها جمله‌ای از یکی از کاربران دیگر نقل می‌کنیم که با اشاره به شیوهٔ جوانمردانهٔ ایران در تنبیه متجاوز نوشت «مرد بودن این‌جوریه! اسلام این‌جوریه! ما بچه‌کش نیستیم!»

منبع: فارسSource link

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *